Romanya İlfov Arşivlerinde Doğum Belgesi Arama

İlfov’da Romanya ülke sınırlarında doğmuş üst soyunuza ait doğum belgesi aramak için atanızın doğumundan sonra 100 yıl geçme kuralı bulunmaktadır. Bu süreden önce doğan kişiler için ilfov arşivlerine başvursanız bile cevap alamazsınız. Ancak 100 yıl kuralına takılmıyorsanız bu yazıyı sizler için hazırladık.

100 yıl kuralına takılıyorsanız doğum belgesini yerelde aramanız gerekiyor.

Tüm metne ulaşmak için dokümanı BURADAN satın alabilirsiniz.

Rehberdeki başlıklar:

 1. Romanya İlfov Arşivlerinde Nasıl Arama Yapılır?

 2. Mail ekinde istenilen belgeler neler?

 3. Arşivden olumlu cevap aldığım zaman ne yapacağım?

 4. Bulgaristan Silistre Arşivlerinde Doğum Belgesi Arama

 5. Mail ekinde istenilen belgeler neler?

 6. Olumlu Cevap Geldi Peki Doğum Belgesine Nasıl Ulaşacağız?

 7. Gerekli işlemler için göndermeniz gereken evrakların listesi

Rehberdeki evraklar:

 1. Doğum Belgesi Örneği

 2. Bulgaristan Belediyelerinde Doğum Belgesi Arama Dilekçesi Örneği

 3. Romanya İlfov Arşivlerinde Doğum Belgesi Arama Dilekçesi Örneği

37 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba, vekaletname ile Bulgaristan yerelde araştırma yapabiliriz.

 • Rehberi satın alıp sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

 • Merhaba, doğrudan ilfov’a sorunuzu yöneltebilirsiniz.

 • Merhaba,

  İlfov için noter onayına gerek yok.

 • Merhaba ilfov’a göndereceğim dilekçenin ek evraklarını tercüme ettirdikten sonra noter onayı almam gerekirmi, eğer noter onayı alınanacaksa onayli tercumeyi apostil yaptırmalı mıyım. Türkçe evraklar apostil li

 • Merhaba,Annem 1939 doğumlu ve hayatta.Annem kendine ait doğum belgesini isteyebilir mi? Bu İlfov 100 yıl kuralı hayatta olanlar için de geçerli mi?Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Merhaba ananem 1915 pazarcık doğumlu. Bkk nosunu buldum.bu bilgiyle e devlet üzerinden vatandaşlık aldığı tarihide öğrendim. Ama nüfus mudurlugunde isim denklik belgesinde sorun çıktı.dogum belgesi gerekiyor.bu belgeyi temin edebilmem için neresiyle iletişime geçebilirim.bulgaristan mi romanyami.

 • hatice baysal
  Kasım 8, 2023 12:39 pm

  merhaba dedem ve anneannem romanya silistre karayağmurlar köyünden gelmişler 1934 yılında dedemin kardeşinin çocukları evraklara ulaştı fakat bizim doğum belgemizi bulamıyorlar nereden bakmalıyız

 • Merhaba, isim denklik belgesi talebinde 22/02/1925 tarihinde nufus ve kutuklerin tescil edildigi bilgisi ile, 1929 oncesi oldugundan , denklik belgesi duzenlemesine gerekli olan bilgi belgeler olmadigindan red edilmistir, demektedir, surec romanyadai ilerlemesi gerekir, dogum yeri romanya geciyor

 • Merhaba dedelerim Köstence ve Köstence şahman doğumlu 1321 ve 1918 doğumlu doğum belgesini nasıl bulabilirim .Tabiyet beyannamesi var fakat denklik çakmadı.ne yapabilirim

 • merhaba,
  Annemin dedesi topraisar /Köstence da dünyaya gelmiş. Ben 3. Nesilim ve vatandaşlık almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

 • Merhaba, babam 1916 doğumlu. 1934 köstence göçmeni. Doğum yeri kadıncı olarak yazıyor. Doğum belgesine ulaşmak için ne yapmalıyız.

 • Seçkin Dedeoğlu
  Eylül 27, 2023 10:38 am

  Merhabalar, Atalarımın bkk kararı ile muhacir evrakını buldum geldikleri yer Romanya/Pazarcık yazıyor. Alt üst soy bilgisinde doğum yerleri Romanya yazıyor. İsim denklik olumsuz olarak geldi fakat Romanya dan geldiklerini söylüyor. Uzak akraba vs den gelen bilgilerle pındıklı, fındıklı, köylerinde kayıtlar aradım ilfov ve Bulgaristan tarafında ancak olumsuz cevaplar. Toprak reformu, askerlik belgesi ve evlilik belgesi de denedim ancak olumsuz. Tahminim akrabaların verdikleri bilgiler yanlış. Sadece Romanya/Pazarcık üzerinden nasıl ilerlemek gerekir. Muhacir belgesinde mesleği çiftçi yazıyor ek olarak hisim dedeoğulları olarak da soy isim geçiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Arda Demirtaş
  Eylül 24, 2023 7:23 am

  Merhaba iyi günler Anneannemin babası ve annesi 1903 silistre doğumlu elimizde herhangi bir belge yok 1928-1935 yılları arasında buraya gelmişler anneannem burda doğmuş yaşıyor vatandaşlık alabilir mi ve Romanya mı Bulgaristan mı bakılmalı

 • Merhaba, köyü biraz araştırdım fakat güncel adını bulamadım. Sizde bilgi var mı? Suanda Bulgaristan’da ise sorunsuz araştırmayı yürütebiliriz.

 • Merhaba. Anneannemin babası romanya köstence doğumlu. Kuzenlerimle vatandaşlık almak istiyoruz ama bildiğim kadarıyla 18 yaşı doldurmadan önce alma hakkımız varmış sadece. Şuan hepimiz 18 yaş altındayız ancak benim 18 yaşımı doldurmama 9 ay var ve anneannemin babası 1941 doğumlu olduğundan 100 yıl kuralına uymuyor. ne yapmamız lazım?

 • Merhaba benim dedemde tabiiyet beyannamesinde romen yaziyor ve turk nusuf kayitarinda dogum u 1916 hıdırşık yazıyor. Benim de ilfov dan mi aramam gerekiyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Diğer Yazılar