Romanya İlfov Arşivlerinde Doğum Belgesi Arama

İlfov’da Romanya ülke sınırlarında doğmuş üst soyunuza ait doğum belgesi aramak için atanızın doğumundan sonra 100 yıl geçme kuralı bulunmaktadır. Bu süreden önce doğan kişiler için ilfov arşivlerine başvursanız bile cevap alamazsınız. Ancak 100 yıl kuralına takılmıyorsanız bu yazıyı sizler için hazırladık.

100 yıl kuralına takılıyorsanız doğum belgesini yerelde aramanız gerekiyor.

Tüm metne ulaşmak için dokümanı BURADAN satın alabilirsiniz.

Rehberdeki başlıklar:

 1. Romanya İlfov Arşivlerinde Nasıl Arama Yapılır?

 2. Mail ekinde istenilen belgeler neler?

 3. Arşivden olumlu cevap aldığım zaman ne yapacağım?

 4. Bulgaristan Silistre Arşivlerinde Doğum Belgesi Arama

 5. Mail ekinde istenilen belgeler neler?

 6. Olumlu Cevap Geldi Peki Doğum Belgesine Nasıl Ulaşacağız?

 7. Gerekli işlemler için göndermeniz gereken evrakların listesi

Rehberdeki evraklar:

 1. Doğum Belgesi Örneği

 2. Bulgaristan Belediyelerinde Doğum Belgesi Arama Dilekçesi Örneği

 3. Romanya İlfov Arşivlerinde Doğum Belgesi Arama Dilekçesi Örneği

21 Yorum. Yeni Yorum

 • Yaşar danışman
  Haziran 1, 2023 12:49 pm

  Dedem ve ninem silistre doğumlu mübadele ile İstanbul a gelmişler, nufusdan İstanbul kayıt ve doğum yeri silistre yazan nüfus kaydı var ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
  • Yaşar bey merhaba,

   Vukuatlı nüfus kayıt örneklerine ulaşın. Bakanlar Kurulu kararı yer alması gerekiyor. Sonrasında nu karara paralel devlet arşivlerinde tabiiyet beyannamesi aratmalısınız. İsim denklik belgesi başvurusunu da nüfustan yapın lütfen. Sonrası için bizimle yeniden iletişime geçebilirsiniz.

   Cevapla
 • merhabalar ben kırım tatarıyım ve dedem 1936 yılında türkiyeye gelmek zorunda kalmış. e devlette doğum yeri romanya (1927) yazıyor. benim yine de romanya ilfov arşivlerinde doğum belgesini aramam gerekiyor mu yoksa e devlette göründüğü için nüfus müdürlüğünde halledebileceğim bir şey mi? Bir de romanya vatandaşlığı alabilme şansım yüksek mi sizce onu da merak ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Dicle Hanım,

   Atanızın Romanya vatandaşı olduğunu kanıtlayan bir doğum belgesi / evlilik belgesi vs ihtiyacınız var. Yalnızca Türkiye arşiv ve kayıtlarında yer alan bilgiler ne yazık ki geçerli değil.

   Cevapla
   • öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. benim elimde babamın dedesinin orijinal romanya evlilik belgesi var. bu yeterli olur mu

    Cevapla
 • Merhaba babaannem 01.07.1930 Romanya nasarettin köyü doğumlu gözükmekte ben vatandaşlık için nasıl bir yol izlemeliyim

  Cevapla
  • Romanya Vatandaşlık
   Haziran 12, 2023 6:28 am

   Onur Bey Merhaba,

   +447882562575 numaralı whatsapp hesabından bize ulaşırsanız detayları konuşalım.

   Cevapla
 • Merhaba,
  Babaannemin nufüs kaydında doğum yeri sadece Romanya olarak görünüyor. Tabiyet belgesinde de durum aynı şekilde. Bu durumda doğum belgesini ilfov arşivlerinde mi aramak gerekiyor yoksa başka bir yolu var mıdır? Doğum tarihi temmuz 1924.
  Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  İyi çalışmalar.

  Cevapla
 • Merhabalar dedem köstence doğumlu fakat nüfus da bakanlar kurulu kararı yok isim denklik içinde sistem onay vermiyor ordaki görevli direk türkiye vatandaşı olarak görülüyor dedi ama köstence doğumlular nasıl bir yol izlemeliyim ?

  Cevapla
  • İlkan Bey Merhaba,

   Doğum tarihi, ebeveyn ve büyük ebeveyn isimlerini, doğum yerini daha detaylı olarak biliyorsanız ve doğum yılı 100 sene kuralına uyuyorsa, rehberden faydalanarak İlfov arşivlerinde araştırma talep edebilirsiniz.

   Ayrıca Cumhuriyet Arşivlerinden dilekçe doldurarak araştırma yapabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba, dedemiz 1929 kurtpalar doğumlu. Doğum belgesi araştırması yapmak istediğimizde o köye ait kütük bulunmadığından 100 yılın dolmasını bekleyin dendi bu bilgi doğru mu acaba?

  Cevapla
  • Büşra Hanım Merhaba,

   Kurt-Palan Vılkan Silistre olarak geçiyor. Sanırım şuanki Bulgaristan topraklarında. İlgili araştırmayı yürütebiliriz. +447882562575 whatsapp hesabından bize ulaşır mısınız? Romanya tarafından araştırma yapmak için evet 100 yıl kuralı mevcut.

   Cevapla
 • Merhaba dedem 1929 kurtpalar doğumlu şuanda Bulgaristan sınırları içinde kalıyor . Doğum belgesi için kurtpalar köyü için kütük bulunmadığından doğum belgesi bulunamayacağı ve 100 yılın dolmasını beklememiz gerektiği söylendi bu bilgi doğru mu acaba kurtpalar köyü doğumlu biri için belge temin edilemiyor mu

  Cevapla
  • Büşra Hanım Yeniden Merhaba,

   Büşra Hanım Merhaba,

   Kurt-Palan Vılkan Silistre olarak geçiyor. Sanırım şuanki Bulgaristan topraklarında. İlgili araştırmayı yürütebiliriz. +447882562575 whatsapp hesabından bize ulaşır mısınız? Romanya tarafından araştırma yapmak için evet 100 yıl kuralı mevcut.

   Cevapla
 • iyi gunler romanya vatandaşlığı için dedelerim Köstenceye bağlılar buradaki belediyelerede başvuru yapabilirmiyiz bundada 100yıl zorunluluğu varmı birde dedelerim 1924 doğumlu başvuraya başalayabirmiyiz

  Cevapla
 • Merhaba dedem Romanya palas doğumlu bütün belgeleri aldım tabiyeet belgesi vukuatlı nüfus örneği doğum belgesini nasıl bulabilirim

  Cevapla
 • Merhaba benim dedemde tabiiyet beyannamesinde romen yaziyor ve turk nusuf kayitarinda dogum u 1916 hıdırşık yazıyor. Benim de ilfov dan mi aramam gerekiyor?

  Cevapla
  • Merhaba, köyü biraz araştırdım fakat güncel adını bulamadım. Sizde bilgi var mı? Suanda Bulgaristan’da ise sorunsuz araştırmayı yürütebiliriz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Diğer Yazılar